Darček ku každej objednávke nad 30eur

Športové oblečenie sa často vyrába z vysoko výkonných látok, ktoré majú odvádzať vlhkosť a pot. Aj keď vám tieto látky pomôžu udržať sa počas tréningu v pohodlí, pri praní si vyžadujú osobitnú starostlivosť, aby sa zachovala ich kvalita. V tomto príspevku preskúmame najlepšie postupy prania športového oblečenia.

Skontrolujte štítok

Pred praním akéhokoľvek športového oblečenia skontrolujte štítok, nakoľko poskytne dôležité, prípadne špecifické informácie o praní a starostlivosti o látku. Starostlivo dodržujte pokyny, aby ste predišli poškodeniu odevu.

Pranie v studenej vode

Športové oblečenie by sa malo vždy prať v studenej vode. Horúca voda môže poškodiť tkaninu a spôsobiť jej stratu pružnosti a tvaru. Studená voda pomôže zachovať celistvosť látky a zároveň ju vyčistiť.

Používajte jemný prací prostriedok

Pri praní aktívneho oblečenia nepoužívajte drsné pracie prostriedky alebo aviváže. Tieto produkty môžu na tkanine zanechať zvyšky, ktoré môžu ovplyvniť jej schopnosť odvádzať vlhkosť. Namiesto toho použite jemný prací prostriedok.

Prať oddelene

Je dôležité prať športové oblečenie oddelene od ostatných odevov. Predídete tak zaseknutiu alebo roztiahnutiu, ku ktorému môže dôjsť pri spoločnom praní iných látok. 

Otočte naruby

Ak chcete pomôcť chrániť látku, otočte pred praním športové oblečenie naruby. Predídete tak akémukoľvek poškodeniu vonkajšieho povrchu látky.

Vyhnite sa sušičke

Športové oblečenie by sa nikdy nemalo dávať do sušičky. Vysoké teplo môže látku poškodiť, namiesto toho odev zaveste alebo položte naplocho, aby sa vysušil. 

Nežehliť

Žehlenie nie je potrebné, ba môže poškodiť látku. Ak je odev pokrčený, jednoducho ho zaveste, aby sa vrásky prirodzene uvoľnili.

Dodržiavaním týchto jednoduchých krokov môžete predĺžiť životnosť Vášho športového oblečenia a udržať ho vo vzhľade a výkone. Správne pranie a starostlivosť nielenže pomôže udržať kvalitu látky, ale zabezpečí aj to, aby ste z nej vyťažili to maximum.