Darček ku každej objednávke nad 30eur

Čistenie sprchy môže byť náročná úloha, ale so správnym prístupom to zvládnete rýchlo a efektívne. Tu je niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu efektívne vyčistiť sprchu:

Zhromaždite si potrebné čiastiace prostriedky

Skôr ako začnete s čistením, uistite sa, že máte všetky potrebné zásoby. Budete potrebovať čistiaci roztok, kefu alebo špongiu, stierku a handričku z mikrovlákna.

Ako vyčistiť škárovací materiál v sprche

Na odstránenie plesne v škárach je vhodnejší 70% alkohol. Naneste ho na miesta zanesené plesňou a nechajte pôsobiť cca. 30 minút. Potom ich už len pretrite mokrou handričkou

Ako sa efektívne zbaviť plesne

Plesne sa dajú pomerne ľahko odstrániť pomocou zmesi vody a jedlej sódy bikarbóny. Treba zmiešať sódu s vodou v pomere 3:1, vzniknutú pastu natrieť na znečistené miesta a nechať ju 30 minút pôsobiť. Potom už len umyť vlažnou vodou pomocou navlhčenej utierky. 

Odvápnenie sprchovej hlavice

Sprchovú hlavicu možno zbaviť vodného kameňa a nečistôt pomocou čistiacich prostriedkov určených na kúpeľne, alebo pomocou octu, kyseliny citrónovej alebo jedlej sódy.

Proces je jednoduchý: Naneste na handričku, hubku či kefku čistiaci prostriedok, nechajte ho chvíľu pôsobiť a následne sprchovú hlavicu dôkladne poutierajte. V prípade potreby hlavicu odskrutkujte, budete ju tak môcť dôkladnejšie vyčistiť. 

Upchatá sprcha - čo s ňou?

Vlasy, nečistoty, či zvyšky mydla a krémov sa môžu rýchlo upchať odtok. S upchatým odtokom pomôže zatočiť gumový zvon alebo čistiaca špirála. Ak sa vám upchatý odtok nepodarí vyriešiť ani pomocou týchto nástrojov, skúste domáce prostriedky, ako napríklad zmes octu a prášku do pečiva.

Do odtoku nasypte tri polievkové lyžice prášku do pečiva, zalejte octom (polovica šálky) a nechajte pôsobiť. Odtok pritom uzavrite zátkou alebo utierkou, aby ste nevdychovali výpary. Po krátkom čase (keď už nepočuť bublajúce zvuky) nalejte do odtoku horúcu vodu, tá odstráni aj rozpustené nečistoty.

Vyčistenie steny a podlahy

Po vydrhnutí sprchy použite stierku na odstránenie prebytočnej vody zo stien a podlahy. Predídete tak vodným škvrnám a tvorbe plesní. 

Vysušte povrchy

Na vysušenie povrchov sprchy použite handričku z mikrovlákna. Zabráni sa tým vodným škvrnám a sprcha bude vyzerať čisto a leskne.

Dobrá rutina

Aby ste udržali sprchu čistú a zabránili budúcemu usadzovaniu, pravidelne, ideálne na týždennej báze vyčistite sprchu. Odporúčame po každom použití opláchnuť steny kúta a zotrieť gumovou stierkou, prípadne utrieť do sucha hadnričkou. 

Čistenie sprchy nemusí byť obávanou prácou. Pomocou týchto tipov môžete sprchu vyčistiť rýchlo a efektívne a zanechať ju žiarivo čistú.