Darček ku každej objednávke nad 30eur

Umývačka riadu je veľkou pomocou, ktorá šetrí veľa času. Na to, aby ste boli s výsledkom spokojní, však nestačí len výkonný spotrebič. Dôležité je tiež, aby ste do nej vybrali kvalitné tablety do umývačky.

Prášok alebo tableta do umývačky?

Ak hľadáte lacné riešenie, siahnite po prášku do umývačky. Prášok vám umožní zvoliť, aké množstvo čistiaceho prostriedku použijete. Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, budete k nemu však potrebovať ešte soľ a leštidlo. Namiesto prášku môžete kúpiť aj gél, ktorý, spravidla, dosahuje o niečo lepšie čistiace účinky.

Bez nutnosti dávkovania umyjete váš riad pomocou tabliet. Tablety do umývačky si môžete vybrať aj v prevedení so soľou na ochranu vášho spotrebiča. Niektoré obsahujú tiež leštidlo, ktoré sa postará o krásne lesklý nerezový riad, taniere aj poháre.

Ktoré vybrať?

Tablety do umývačky sa líšia svojím zložením. K dispozícii sú umývacie tablety, tablety 2v1 alebo 3v1.

Umývacie tablety — obsahujú čistiaci prostriedok, ktorý odstráni z vášho riadu všetky nečistoty. Ak však budete umývať sklenený riad, príbory alebo nerezové hrnce, nájdete na nich šmuhy. Je to preto, že tento typ tabliet neobsahuje soľ a leštidlo, ktoré bude potrebné do spotrebiča doplniť. Výhodou umývacích tabliet je ich nižšia cena, počítať však treba aj s cenou za ostatné prípravky.

Multifunkčné tablety — tablety do umývačky, ktoré obsahujú aj leštidlo, bývajú označené ako 2v1. Pod označením All in one alebo 3v1 nájdete tablety do umývačky s obsahom leštidla aj soli. Soľ je na ochranu vášho spotrebiča potrebné pridať tiež do zásobníka. Za tablety All in one zaplatíte o niečo viac, dosahujú však najlepšie výsledky. Vybrať si ich môžete tiež v ekonomickom balení viac ako 100 kusov, čím cenu za jedno umývanie znížite.