Darček ku každej objednávke nad 30eur

Nosiť parfum je umenie, ktoré si vyžaduje trochu cviku a porozumenia, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu správne nanášať parfum. 

Ako parfum nanášať pri testovaní

  1. Na testovanie vôní je najvhodnejšie predpoludnie, pretože vtedy je čuch mimoriadne vnímavý. 
  2. Najprv nastriekajte parfum na testovací prúžok a počkajte pár minút, keď sa Vám páči čo cítite, tak naneste parfum aj na vnútornú stranu zápästia (počkajte pár minút), aby ste zistili, či sa Vám vôňa stále páči pri kontakte s pokožkou. 
  3. Neskúšajte priveľa parfumov po sebe – nos sa preťaží a nebudete schopní rozoznať jednotlivé vône, prípadne ovoňajte nádobu s kávou, ktorá neutralizuje čuchový orgán. 

Vyberte si ten správny parfém

Vyberte si vôňu, ktorá vyhovuje vašej osobnosti, štýlu a vkusu. Uistite sa, že sa hodí k príležitosti a sezóne. Ľahká a svieža vôňa funguje lepšie na deň, kým ťažšie a intenzívnejšie vône sa hodia na večer.

Aplikujte parfum po sprchovaní

Vaša pokožka by mala byť čistá a bez akýchkoľvek iných vôní, ktoré môžu vôňu rušiť. Po osprchovaní počkajte, kým bude vaša pokožka úplne suchá, a až potom naneste parfum.

Nastriekajte si parfum na pulzné body

Toto sú miesta na koži, kde sú krvné cievy najbližšie k povrchu a teplo pomáha rozptýliť vôňu. Medzi najčastejšie pulzné body patria zápästia, krk, za ušami, na vnútornej strane lakťov a za kolenami. 

Fľaštičku parfumu držte správne

Fľaštičku držte asi 6-8 palcov od pokožky a jemne nastriekajte. Vyhnite sa rozprašovaniu príliš blízko pokožky, pretože to môže spôsobiť, že parfum bude silne pôsobiť.

Nedrhnite si pokožku

Po nanesení parfumu si pokožku nešúchajte. Šúchanie môže poškodiť vôňu a spôsobiť jej rýchle vyblednutie. Namiesto toho nechajte parfum prirodzene vyschnúť.

Opätovne naneste podľa potreby

V závislosti od vône možno budete musieť znovu aplikovať parfum počas dňa. Nepreháňajte to však. Na osvieženie vône by malo stačiť pár streknutí.

Správne skladujte svoj parfém

Ak chcete zachovať vôňu a kvalitu svojho parfumu, skladujte ho na chladnom a suchom mieste, mimo priameho slnečného žiarenia alebo tepla.

Na záver, nosenie parfumu je jemné umenie, ktoré si vyžaduje pozornosť k detailom. Dodržiavaním týchto tipov si môžete zaistiť, že zo svojej vône vyťažíte maximum a zanecháte trvalý dojem.