Darček ku každej objednávke nad 30eur

Zmäkčovače vody sa používajú na ochranu práčky pred usadeninami vodného kameňa z tvrdej vody. Majú však aj iné účinky. Aké? To vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Pre dlhšiu životnosť práčky

Minerály, ako sú vápnik a horčík, sa počas prania vyzrážajú a tvorí sa z nich vodný kameň. Ten sa postupne v práčke usádza, po čase ju môže dokonca znefunkčniť. Zabránite tomu, ak do každého prania pridáte zmäkčovač vody. Vyhnete sa tak zbytočným výdavkom na opravy a predĺžite životnosť vášho spotrebiča.

Zmäkčovač vody stačí pridať do priehradky, kam dávkujete aj prací prostriedok na hlavné pranie. Po spustení pracieho cyklu sa vo vode dôkladne rozpustí a pôsobí proti vodnému kameňu. Ten sa potom neusádza na výhrevnom telese, filtroch a hadiciach, čím ich chráni pred poškodením. Cena za zmäkčovač vody tak v porovnaní s investíciou do opravy či kúpy novej práčky nie je vôbec vysoká. Platí tiež, že práčka, ktorá má na výhrevnom telese usadený vodný kameň, bude mať postupne vyššiu spotrebu elektrickej energie. Jeho používanie sa preto z finančného hľadiska oplatí.

Ochrana pred množením baktérií

Usadený vodný kameň sa stáva živnou pôdou, v ktorej sa darí baktériám. Tieto baktérie sa počas pracieho cyklu dostávajú z práčky na vašu bielizeň. Zmäkčovač vody takýmto spôsobom chráni tiež vaše zdravie.

Nižšia spotreba pracích prostriedkov

Vedeli ste, že pracie prostriedky sa v tvrdej vode ťažšie rozpúšťajú? Zmäkčovač vody prispieva k ich rýchlejšiemu rozpusteniu a prací prostriedok môže účinnejšie pôsobiť na vašu bielizeň. Oveľa ľahšie sa tiež počas plákania odstránia jeho zvyšky, ktoré by inak zostali na oblečení. Vďaka zmäkčovaču budete mať nižšie výdavky na prací prášok a iste oceníte aj vyššiu mäkkosť vašej bielizne.