Darček ku každej objednávke nad 30eur

Tvár je zo všetkých častí nášho tela najviac vystavená pôsobeniu mrazu, slnka, vetra, prachu, klimatizácie aj iných vplyvov. Poradíme vám, ako sa starať o pleť, aby bola stále žiarivá a svieža v každom veku.

Kozmetika podľa typu pleti

Jednou z častých príčin problémov s pleťou je nesprávny výber kozmetiky. Pri jej výbere siahnite po prípravkoch, ktoré sú určené pre váš typ pleti. Iný krém, čistiaci gél či sérum bude potrebovať mastná a iný suchá pokožka tváre. Iné potreby má aj pleť v rôznom veku. Na zrelú pleť sú určené špeciálne prípravky so zložkami, ktoré pôsobia proti vráskam a pigmentovým škvrnám.

Čistenie pleti začína odličovaním

Základom každodennej starostlivosti o pleť je jej čistenie od make-upu a všetkých nečistôt. Ako prvé sa odlíčte. Na oči použite odličovač očí, zvyšok tváre zbavíte make-upu pomocou odličovacieho mlieka, oleja alebo vody. Postupujte pomaly tak, aby odličovací prípravok pôsobil na pleť približne 30 sekúnd. Dočistíte ju pomocou pleťovej vody alebo gélu. Raz do týždňa použite tiež peeling, aby ste z pokožky odstránili odumreté bunky.

Výživné tonikum a pleťová maska

Po dôkladnom vyčistení použite tonikum, ktoré jemnú pokožku tváre upokojí a zvláčňuje. Jeho úlohou je tiež pleť dočistiť a stiahnuť póry. Potom naneste vyživujúce sérum. Raz do týždňa je vhodné aplikovať aj pleťovú masku.

Nočný a denný pleťový krém

Nakoniec naneste pleťový krém, ktorý pokožku vyživí do hĺbky a obsahuje tiež hydratačné zložky. Aj pri jeho výbere zohľadnite typ pokožky. Mastná pleť vyžaduje používanie nekomedogénnej kozmetiky, suchej doprajte výživný krém s obsahom rastlinných olejov. Na zrelú pleť sú najvhodnejšie krémy, ktoré obsahujú zložky na podporu pružnosti a poskytnú jej dôležitú hydratáciu.